Eesti English Русский

09/10/2013 10:31  TESTGRUPI TEGEMISTEST
TESTGRUPI TEGEMISTEST!

Aasta alguses lõi Sunday Horse 4 liikmelise testgrupi, mille liikmed saavad aasta jooksul vähemalt 3 toodet tasuta katsetamiseks. Testgrupp koosneb järgmistest inimestest: Kati Leutonen, Gea Kiudorf Pärna talust, Karin Kukk Ruila tallist ja Kati Koemets.

2013 kevadel-suvel katsetasid testgrupi liikmed Emvelo Stable+, mille eesmärgiks on hobusele tervislikuma elukeskkonna loomine tallis – sissehingatavas õhus ammoniaagikoguse ja ebameeldiva lõhna vähendamine, kahjulike (sh haigusi tekitavate) mikro-organismide leviku takistamine ning putukate peletamine. Toodet pihustatakse peale boksi tegemist boksi seintele, uksele ja allapanule.

 
Kõige enam oldi rahul toote spray versiooniga, mida on väga mugav kasutada ja mille puhul pole vajadust toodet lahjendada ega kasutada mingeid muid abivahendeid.

Emvelo Stable+ positiivse omadusena toodi esile seda, et allapanu oli selgelt kuivem, mistõttu peeti toodet eriti sobilikuks niiskematel aastaaegadel kasutamiseks. Tolmu suhtes tundlike hobuste puhul peaks igapäevase kasutamisega olema ettevaatlik, kuna kuivem allapanu võib rohkem tolmata. Enamus testgrupi liikmetest leidis, et toode avaldas positiivset mõju boksi õhule, muutes selle värskemaks ja vähendades ebameeldivat lõhna. Üks testija ebameeldiva lõhna vähenemist ei täheldanud. Üldiselt kasutaksid testgrupi liikmed toodet edaspidigi ja soovitaksid seda ka teistele.

Sunday Horse kommentaarid:
1. Emvelo Stable+ kontsentraat ei ole kasutamise mõttes võib-olla tõesti kõige mugavam, kuid on selgelt odavam, kui kasutada seda kogu tallis tootja poolt soovitatud tihedusega.
2. Kuna Emvelo Stable+ on väljaheiteid kuivatavate omadustega, siis nendest talli õhku eralduva ja selle kaudu hobuse hingamisteedesse jõudva ammoniaagi kogus on väiksem. Mõju ebameeldiva lõhna eemaldamisel sõltub toote lahjendusastmest, boksi pihustatavast kogusest, sellest, kui kaua toodet on regulaarselt kasutatud, aga ka allapanu liigist, bokside puhastamise tihedusest ja süsteemist ning talli üldisest ventilatsioonist.
3. Lõuna-Aafrikas ja Belgias läbiviidud laboratoorsed katsed kinnitasid järgmistesse bakteri gruppidesse kuuluvate bakterite vähenemist Emvelo toodete kasutamisel: Escherichia coli C-loop 7050, Salmonella choleraesuis LMG 10757, Campylobacter jejuni C-loop 1400. E. Coli ja Salmonella bakerid võivad põhjustada erinevaid siseorganite põletikke ja koolikuid.

                                                                          *  *  *

Sügisel katsetavad testgrupi liikmed müügieelselt uue kujunduslahendusega valtrappe, mis kõigi eelduste kohaselt jõuavad müüki 2014. Samuti on testimises Farnami spray sadulaseep Leather New.                             

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar